Těhotenské testy

Jak test funguje?

SureScreen hCG těhotenský test detekuje hormon ve vaší moči, který vaše tělo produkuje během těhotenství (hCG - lidský choriový gonadotropin). Množství těhotenského hormonu se zvyšuje s tím, jak postupuje těhotenství.

Jak dlouho poté, co mám podezření na těhotenství si můžu udělat test?

Můžete testovat svou moč hned v první den kdy vám vynechá menstruace. Dříve se testování nedoporučuje, protože hCG se do moči vylučuje přibližně 13. den po oplodnění.

Musím udělat test z první ranní moči?

I když můžete provést test v kteroukoli denní hodinu, váš první ranní vzorek moči je obvykle nejkoncentrovanější z celého dne a bude obsahovat nejvíce těhotenského hormonu hCG.

Jak přesný test je?

Jak v laboratorních tak při klinických zákaznických studiích SureScreen hCG těhotenský test prokázal větší než 99% přesnost.

Co mám dělat, když výsledek ukáže, že jsem těhotná?

Znamená to, že vaše moč obsahuje hCG a jste pravděpodobně těhotná. Navštivte svého lékaře, aby potvrdil vaše těhotenství a probral s vámi další potřebné kroky.

Pokud výsledek ukáže, že jsem těhotná, může to znamenat i něco jiného než normální těhotenství?

Je několik patologických stavů kromě těhotenství, které můžou způsobit zvýšenou hladinu hCG v moči. Jedná se například o ovariální cysty nebo mimoděložní těhotenství (těhotenství vně dělohy).

Jak poznám, že byl test proveden správně?

Zobrazení barevného proužku v kontrolním okénku (C) znamená, že jste provedla proceduru testu správně a bylo absorbováno potřebné množství moči.

Ovulační testy

Co zjišťuje SureScreen ovulační test?

Ovulační močový test pomáhá zjistit den ovulace detekcí zvýšené úrovně LH hormonu v moči. Zjištěním dne ovulace zjistíme plodné dny a tím nejvhodnější období pro početí. 

Jak citlivý je SureScreen ovulační test?

SureSreen ovulační test detekuje luteinizační hormon (LH) v moči při koncentraci 40 mlU/ml nebo vyšší. Citlivost testu 40 mlU/ml téměř vylučuje chybovost výsledku testu, protože v případě použití proužku s vyšší citlivostí může dojít k nepřesnému určení ovulačního dne. Vyšší citlivost testu totiž vede k situaci, kdy pozitivní výsledek testu nastane už u nižších úrovní hladiny LH hormonu v moči. V tomto případě tedy platí, že citlivost 40 mlU/ml je z hlediska přesnosti výsledku lepší než například 10, 25 atd. mlU/ml.

Jak přesný je SureScreen ovulační test?

Provedl se klinický průzkum, při kterém se porovnával SureScreen ovulační test s dalším komerčně dostupným membránovým LH testem z moči. Domácí klinický pokus zahrnoval 150 vzorků moči. Výsledky zjistily 99,9% citlivost a přesnost ovulačních testů SureScreen.

Proč bych neměla používat první ranní moč?  Ve které části dne mám provést test?

Nedoporučujeme první ranní moč, protože je koncentrovaná a může poskytnout falešně pozitivní výsledek. Jakákoliv jiná část dne je vhodná. Pro nejlepší výsledek se pokuste testovat moč zhruba ve stejnou dobu každý den.

Ovlivní výsledky množství tekutin, které vypiju?

Zvýšený příjem tekutin před testováním zředí hormon přítomný ve  vaší moči. Navrhujeme, abyste omezila příjem tekutin zhruba dvě hodiny před provedením testu.

Když uvidím pozitivní výsledek, kdy je nejvhodnější doba na pohlavní styk?

Ovulace pravděpodobně nastane během 24-36 hodin. Toto je nejvhodnější čas pro pohlavní styk a oplodnění.

Teď používám metodu bazální tělesné teploty (BBT). Nahrazuje tento test BBT?

SureScreen ovulační test nenahrazuje metodu BBT. Změna v bazální tělesné teplotě zpravidla indikuje, že ovulace již nastala. SureScreen ovulační test indikuje, že ovulace teprve nastane.

Ovulační test jsem měla pozitivní a během plodných dní jsem měla pohlavní styk, ale nejsem těhotná. Co bych měla dělat?

Je mnoho faktorů, které mohou ovlivnit vaši schopnost otěhotnět. Normálním, zdravým párům může trvat několik měsíců, než se jim povede otěhotnět a často je potřeba používat testovací sadu 3-4 měsíce, než dojde k otěhotnění. Pokud není dosaženo otěhotnění po 3-4 měsících, měli byste vy a váš partner navštívit lékaře.

Měla jsem pozitivní výsledek na ovulačním testu a během těchto plodný dnů jsem měla pohlavní styk. Myslím, že můžu být těhotná. Jak brzy to můžu zjistit?

Náš jednokrokový těhotenský test pro včasné odhalení vám může poskytnou výsledky již v první den vynechané periody.