Jsme rádi, že jsme mohli s Městskou policií Orlová spolupracovat na jejich odvážném projektu, který byl zaměřený na detekci návykových látek u nezletilých dětí na školách.

S Městskou policií Orlová jsme spolupracovali již na přípravě projektu. Po detekci návykových látek v odpadních vodách chtěli  v Orlové zjistit, kdo je uživatelem analyzovaných drog. Naše testery si vybrali pro jejich vhodnou konstrukci. Uspořádání testeru totiž umožňuje provedení anonymního testu u velké skupiny kontrolovaných osob.

Použitý drogový tester Rapid WIPE S německé společnosti MAVAND Solutions detekoval 5 skupin návykových látek (marihuana -THC, amfetamin, metamfetamin - pervitin, opiáty, kokain). Tester je pro tyto účelý vhodný tím, že nevyžaduje shromažďování slin, stačí jen stěr z ústní dutiny.

Dlouhodobě na odborných konferencích a seminářích upozorňujeme na to, že užívání drog není podle statistik pouze rizikem v oblasti bezpečnosti práce, ale je také velkým problémem u dětí. Konzumace nelegálních drog u dětí v ČR patří v evropském srovnání k nejvyšším.

Jsme rádi, když se můžeme podílet na takovýchto projektech. Školám a obdobným institucím proto ve spolupráci s německým výrobcem testerů nabízíme zvláštní cenové podmínky.

Další informace o orlovském projektu získáte zde:

http://tn.nova.cz/clanek/desive-zjisteni-kazdy-ctvrty-devatak-v-orlove-bere-drogy.html

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/385425/zdrogovani-devataci-v-orlove-ctvrtina-deti-se-oddavala-pervitinu-nebo-marihuane.html

http://www.novinky.cz/krimi/399718-ctvrtina-devataku-v-orlove-bere-drogy-vetsinou-pervitin-ukazal-pruzkum.html

http://www.denik.cz/z_domova/drogy-v-orlove-bere-kazdy-paty-devatak-20160407.html